Návod na údržbu

Fusaky, rukávníky

Perte nejlépe naruby, pouze na 30 stupňů, nízké otáčky při praní i ždímání, nepoužívat sušičku! 

Používejte nejlépe tekuté prací prášky, výborné jsou jakékoliv dětské, například Woolite je velmi šetrný k látkám. Nedoporučují se používat aviváže. 

Fusaky s merinem perte stejně, prací prášek doporučujeme Lanolin. Merino nikdy nesušit v sušičce! Pravá ovečka praním mění svůj vzhled, takzvaně se "zacuchá". Toto není důvod k reklamaci.

Po vyprání nechte na rovném povrchu uschnout. Nevystavovat přímému slunci, aby barvy zůstaly dlouho syté.

Kožíšek se pere ručně, po uschnutí vytřepat a učesat až je úplně suchý. Kožíšek je pouze dekorace, může mírně pouštět chlup.

 Hnízdečka, zavinovačky

Lze prát v pračce na 30 stupňů, nízké otáčky. Nepoužívat sušičku, bavlna by se polámala. Žehlit na nižší stupeň, nepoužívat bělidla. 

Podložky, deky

Perte na krátký program 30 minut, na 30 stupňů, nižší otáčky a nepoužívat sušičku. Nechte na rovném povrchu proschnout a ještě mírně vlhké žehlit na nízký stupeň. Kvůli barevnosti látek doporučujeme zakoupit šetrný prací gel na barevné prádlo - výborný je např. Woolite.

Podložky šijeme většinou z bavlny či úpletu - nedoporučujeme podložku v kočárku tahat nahoru i s dítětem - bavlna se může roztrhnout. 

Při opravdu horkých letních dnech doporučujeme pod malé miminka dát látkovou bílou plenu - šetrné barvení látek u certifikátu Oeko-Tex® Standard 100 nese riziko, že kombinace potu, vlhka a sluníčka může způsobit rychlejší blednutí látek. Rovněž doporučujeme dát pod dítě plenu, pokud jde dítě z bazénu nebo z moře. Toto není důvod k reklamaci. 

 

Všechny výrobky dodáváme záměrně s neprostřiženými otvory na pásy. Důvodem například u podložek je to, že po prostřižení všech otvorů by podložka ztrácela svůj tvar, to stejné se dá říct u fusaků. 

Proto doporučujeme prostřihnout opravdu jen ty otvory, které budete používat. 

Na prostřihnutí použijte nejlépe ostré manikůrní nůžtičky, případně páráček. Pozor - látku jemně prostřihněte, netrhejte - bavlna může pustit oka! Pozor ať neprostřihnete předšité dírky!

Pokud se tak stane, umíme Vám to zdarma opravit :)